ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска, умерено облачно со северен ветер

Во Македонија денеска ќе преовладува претежно сончево време, околу пладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието на места засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од -4 до 12 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button