ВЕСТИРЕГИОН

Вучиќ на итен состанок во Рашка

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, итно заминал во Рашка на итен состанок со претставниците на Србите во Косово, пренесе белградскиот портал Блиц.

Advertisements

Како што се наведува во текстот, Вучиќ се одлучи на тој потег откако косовската полиција изутрината упадна во северниот дел на Косово, а еден Србин е погоден со куршум.

Како што пренесе порталот, лицето е погодено во пределот на градниот кош, а лекарите се борат за неговиот живот.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button