ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

За неносење маска вчера 737 санкции

Регистрирани се 737 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Advertisements

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Казната за непочитување на мерката изнесува 20 евра.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button