ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Заев договорил соработка на локалните избори со Тачи

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев на својата официјална Фејсбук страни објави дека договорил соработка за локалните избори со претседателот на ДПА, Мендух Тачи. Тој напиша дека СДСМ и ДПА ќе соработуваат и реципрочно ќе се поддржат во повеќе општини.

Advertisements

„Со цел за граѓаните да ги обезбедиме најдобрите градоначалници и советници на кои служењето на народот им се главна цел и определба. Во некои општини соработката ќе ја реализираме во прв круг, а во други општини во втор круг. СДСМ продолжува ја гради и развива најголемата и најдобра коалиција за локалните избори во октомври“, напиша Заев на Фејсбук.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button