14 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 94.656 nga 451.922 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.934 raste të vdekjes.

IKSHPK njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 78.702 raste, kurse numri i rasteve aktive është 14.020.

LEXO EDHE:

Back to top button