Katar 2022, në terren zbret kampioni aktual dhe “Tre Luanët”

Faza e eliminimit direkt në Botëror sjell dy ndeshje të tjera të 1.8 së finales.  Ndeshja hapëse e ditës së sotme zhvillohet mes Francës dhe Polonisë. Kampioni në fuqi kërkon fitoren, pasi duan ta mbrojnë titullin. Përballë kanë Poloninë e Levandovskit, që priten t`u shkaktojnë probleme. Ky takim zhvillohet me fillim nga ora 16:00.

Ndeshja e dytë për sot është ajo në mes Anglisë dhe Senegalit. ‘Tre Luanët’ luajnë vetëm për fitore dhe kualifikim në çerekfinale të Botërorit. Kjo përballje fillon nga ora 20:00

LEXO EDHE:

Back to top button