25 futbollist në listën e Bllagoja Milevskit për ndeshjet ndaj Ukrainës dhe Armenisë

25 futbollist në listën e Bllagoja Milevskit për ndeshjet ndaj Ukrainës dhe Armenisë

Seleksionuesi i përfaqësues A të Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e futbollistëve të thirrur për ndeshjen eliminatore për Kampionatin Evropian 2024 kundër Ukrainës (14 tetor, ora 15:00) në Pragë dhe për ndeshjen kontrolluese kundër Armenisë në Strumicë. (17 tetor, ora 15:00).

Në listën e seleksionuesit, Bllagoja Milevski janë 25 futbollistët e mëposhtëm:

PORTIERËT:

Stole DIMITRIEVSKI – Rayo Vallecano, Spanjë

Damjan SHISHKOVSKI – Doxa, Qipro

Igor ALEKSOVSKI – Rabotniçki

 

MBROJTJA:

Vissar MUSLIU – Paderborn, Gjermani

Todor TODOROVSKI – ZTE, Hungari

Nikola SERAFIMOV – Fehervar, Hungari

Jovan MANEV – Osjek, Kroaci

Ezgjan ALIOSKI – Al Ahli, Arabia Saudite

Bojan DIMOSKI – Akron, Rusi

Ahmet ILJAZOVSKI – Hvidovre, Danimarkë

Stefan ASHKOVSKI – Radnicki Nish, Serbi

 

MESFUSHA:

Enis BARDHI – Trabzonspor, Turqi

Elif ELMAS – Napoli, Itali

Arijan ADEMI – Dinamo Zagreb, Kroaci

Jani ATANASOV – Krakov, Poloni

Agon ELEZI – Varaždin, Kroaci

David BABUNSKI – Mezokoveszd, Hungari

Isnik ALIMI – Sepsi, Rumani

 

SULMI:

Bojan MIOVSKI – Aberdeen, Skoci

Milan RISTOVSKI – Spartak Trnava, Sllovaki

Darko ÇURLINOV – Burnley, Angli

Valon ETEMI – Istanbulspor, Turqi

Ljupçe DORIEV – Sogdiana, Uzbekistan

Aleksandar TRAJKOVSKI – Hajduk, Kroaci

Dimitar MITROVSKI – Varaždin, Kroaci

LEXO EDHE:

Back to top button