674 raste të reja dhe 21 viktima nga Kovid-19, në 24 orët e fundit

Nga 3156 teste të kryera 674 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, prej tyre 352 në Shkup, 22 në Kumanovë, 44 në Manastir, 31 në Prilep, 12 në Tetovë, 27 në Kavadar, 33 në Veles e kështu me radhë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) njoftojnë për 978 pacientë të shëruar dhe 21 të tjerë të cilët e kanë humbur betejën me Kovid-19, shkruan Alsat.

Gjithsejtë në vend janë edhe 5549 raste aktive./Alsat.mk

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button