​Adnan Januzaj afër kalimit te Sevilla

​Adnan Januzaj afër kalimit te Sevilla

Adnan Januzaj pritet që karrierën e tij ta vazhdojë në kampionatin spanjoll, La Liga.

Sevilla është e interesuar të nënshkruajë me reprezentuesin e Belgjikës, i cili është lojtar i lirë.

Klubi pothuajse e ka bindur lojtarin dhe një marrëveshje mund të arrihet në orët në vazhdim, përcjellë KosovaPress.

Januzaj së fundi luajti për skuadrën tjetër spanjolle, Real Sociedad.

LEXO EDHE:

Back to top button