Afrikë, vazhdon rritja e rasteve me COVID-19

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka arritur në 3.352.823. Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat mbi pandeminë, 81.861 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit në Afrikë. Ndërkohë, numri i të shëruarve në kontinent ka shkuar në 2.784.381. Numri më i madh i rasteve dhe vdekjeve në kontinent është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi dhe Egjipt.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button