fbpx

Agron Rufati nga Istra e Kroacisë në Ukrainë

Reprezentuesi i Maqedonisë U21, Agron Rufati në 3 vitet e ardhshme do të vesh fanellën e skuadrës Zorja Luhans në Ukrainë, ku luan edhe ish futbollisti i Vardarit, braziliani Zhunior. Rufati, në dy sezonit e fundit ishte pjesë e Istrës, duke zhvilluar edhe 28 ndeshje për skuadrën kroate.

Mbrojtësi shqiptarë firmosi kontratë 3 vjeçare me skuadrën ukrainase, e cila sezonin e fundit e mbylli në pozitën e tretë dhe ishte në prag të eliminatoreve të Ligës së Kampionëve.

LEXO EDHE:

Back to top button