Ajri i kondicionuar për të ul temperaturat në sfidën Katar-Ekuador

Një Kupë e Botës e kontestuar në vjeshtë. E para që na dha FIFA duke i dhënë Kupën e Botës 2022 Katarit. Më 20 nëntor, në Al-Khor, ku do të nisë edicioni i 22-të i Kupës së Botës në orën 17:00, temperatura është 27 gradë.

Përveç stadiumit Al-Bayt, në të vërtetë, pak orë para fillimit të ndeshjes së parë të Kupës së Botës mes Katarit dhe Ekuadorit, kondicioneri po funksionon me shpejtësi të plotë.

Ndjehet në tribunat e vendosjes teksa me ajrin e kondicionuar temeratura në stadium shkon në 20 gradë.

LEXO EDHE:

Back to top button