Aksel Vitsel, zbarkon në “Vanda Metropolitano”?!

Skuadra e Atletiko Madridit, duket se ka siguruar përforcimin e parë në mesfushë. Sipas të përditshmes spanjolle “Mundo Deportivo” dhe mediave kryesore spanjolle, skuadra nga kryqendra e Spanjës, ka vendosur që të firmos kontratë me Aksell Uitselli, i cili vejn te Atletiko Madridi  me parametra zero nga skuadra e Borusia Dortmund.

Mesfushori belg kishte edhe një kontakt me Marseille në Francë por nuk ra dakort me termat e shifrave. Lajmin për kalimin e Uitsellit te Atletiko Madrid, e ka konfirmuar edhe gazetari i njohur për transferimet të futbollistëve, Fabricio Romano/ abcnews.al

LEXO EDHE:

Back to top button