Aleksandre Lakazete, nga Lioni kalon në Arabinë Saudite?!

Aleksandre Lakazete i thotë lamtumirë Olimpik Lionit dhe do tw largohet nga futbolli francez qw tw luajw nw kampionatin e Arabisw Saudite.

Al-Kadisija, një klub saudit, është tepër serioz me interesimin për sulmuesin francez. Sipas “Footmercato”, 33-vjeçari tashmë ka arritur një marrëveshje me ish-lojtarin e Arsenal.

Tashmë mbetet vetëm për t’u bindur klubi francez i Olimpik Lionit, me të cilin sulmuesi në fjalë ka kontratë deri më 30 qershor 2025.

LEXO EDHE:

Back to top button