Ançeloti: Bajerni ankohet? Edhe në do të ankohemi për Naçon

Real Madridi ka mposhtur Bajernin e Munihun me rezultat 2-1 në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve duke siguruar një vend në finalen e madhe. Matijs de Ligt shënoi atë që ai mendoi se ishte një gol i barazimit në minutat e fundit të kohës shtesë, por ai u përjashtua nga gjyqtarët.

Megjithatë, pas ndeshjes ka folur trajneri i “Los Blankos”, Karlo Ançeloti, i cili ka thënë se do të ankohen edhe ata pas ankesave të Bajernit.

“Episodi jashtë loje është i thjeshtë për t’u shpjeguar. Ndoshta nuk ishte jashtë loje, por gjyqtari vërshëlleu (para golit) dhe ne pushuam së luajturi. Kjo është e gjitha.

Bajerni u ankua për pozitën jashtë loje?

Në rregull, kështu që ne ankohemi për golin e anuluar të Naços… sepse Kimih simuloi”, ka thënë Ançelotti.

Real Madridit iu anulua një gol në minutën e 69-të pasi rishikimi i VAR-it tregoi se Naço e faulloi Xhoshua Kimihun gjatë goditjes nga këndi që çoi në gol.

LEXO EDHE:

Back to top button