Armando Broja është plani “B” i kuqezinjëve nga Milano

Sipas “Sky Sport”, Milani po mendon një plan B, në qoftë se nuk arrihet objektivi i parë që është sulmuesi Joshua Zirkzze.

Klauzola e kripur prej 40 milionë euro dhe komisionet që kapin vlerën e 15 milionë eurove, duket se i stepur disi “kuqezinjtë”, të cilët tashmë kanë hedhur “grepat” për Armando Brojën. Milani duket se nuk ka ndërmend t’i paguajë këto shifra vetëm të majme për komisionet, ndaj drejtuesit e kuqezinjve po mbajnë gjithashtu të hapura opsionet alternative.

Përveç Armando Brojës, një alternative tjetër mbetet edhe sulmuesi ukrainas i Xhironës, Artem Dovbik. Rol të rëndësishëm do të luajë edhe paraqitja e Brojës në “Euro 2024”.

Në rast te sulmuesi shqiptar arrin të lerë gjurmë në Europian, gjasat janë të mëdha që Broja të hedhe një hap të rëndësishëm në karrierën e tij.

LEXO EDHE:

Back to top button