Arrestohen dy shpërndarës droge nga Koçani

Gjatë ditës së djeshme (11.01.2021) në Koçan policia ka privuar nga liria persona A.E. 33 vjeç dhe A.A. 31 që të dy nga Koçani, sepse me urdhër gjyqësor të siguruar paraprakisht kanë kryer bastisje në shtëpitë e tyre, me çrrastë kanë gjetur dhe konfiskuar drogë (heroin) dhe disa paketime me marijuhanë. Gjatë bastisjes zyrtarët policorë gjithashtu kanë gjetur dhe konfiskuar edhe disa materiale të tjera të çmueshme si ar dhe argjend për të cilat supozohet se janë të vjedhura. Pas dokumentimit të rastit ndaj personave në fjalë do të ngritët padi adekuate.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button