Arrestohen edhe dy persona të tjerë pjesëmarrës në protestën e djeshme në Tetovë

Policia e Tetovës sot ndaloi edhe dy persona të tjerë për pjesëmarrje në protestën e djeshme në Reçicë të Vogël, kur një grup personash u përpoqën të kalonin përmes një kordoni policor për të arritur në selinë e partisë Bashkimi Demokratik për Integrime (BDI). Deri më tani, pesë persona janë të ndaluar dhe po mbahen në stacionin policor të Tetovës.

- Advertisements -

“Këtë mëngjes, dy persona të tjerë janë arrestuar, V.A. (lindur 1988) dhe A.S. (1991), të dy nga Tetova. Pesë personat u ndaluan në stacionin policor të Tetovës. Rasti është i dokumentuar dhe në koordinim dhe konsultim me Prokurorin Publik përgatitet një parashtresë e përshtatshme”, informon Marjan Josifoski, zëdhënës i SPB Tetovë.

LEXO EDHE:

Back to top button