Arrestohet 24 vjeçari nga Shkupi, kjo është arsyeja

Arrestohet 24 vjeçari nga Shkupi, kjo është arsyeja

MPB njofton se gjatë ditës së djeshme ka privuar nga liria një 24-vjeçar nga Shkupi për shkak se është kapur duke bërë tregti të paligjshme me lëndë narkotike.

“Më 15.03.2023 në orën 13:45 policia nga SPB Shkup kanë ndaluar G.R. (24) nga Shkupi. Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij në Bit Pazar, të kryer me urdhër të gjykatës është gjetur dhe konfiskuar marijuhanë dhe rrënjë kanabis. Ai është ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të rastit ndaj tij do të ngritët kallëzim përkatës”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

LEXO EDHE:

Back to top button