Arrestohet një person nga Gostivari, pengoi zyrtarin e inspektoratit të tregut

Arrestohet një person nga Gostivari, pengoi zyrtarin e inspektoratit të tregut

Policia e Tetovës ka bërë të ditur se me datë 05.01.2023 në ora 12:20 në rrugën “Vëllezërit Gjinoski” në Gostivar, zyrtarë policorë nga SPB Tetovë-DPB Gostivar kanë privuar nga liria personin Sh.E. (59) nga Banjica e Epërme e Gostivarit.

Ai është arrestuar për arsye se rreth orës 09.50 ka penguar zyrtarin e inspektoratit të tregut i cili ka kryer veprime zyrtare në një personin juridik në të njëjtën adresë.

Personi është ndaluar në stacion policor dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të rastit, ndaj tij do të vijojë parashtresë përkatëse.

 

LEXO EDHE:

Back to top button