Atalanta e Gjimshitit përballë Shturm Gracit, në fushë zbresin Roma e Liverpulli

Liga e Europës do të sjell sfidat e raundit të katërt në grupe, me shumë skuadra që synojnë të mbyllin objektivin e kualifikimit.

Në orën 18:45, Roma luan në transfertë me Slavia Pragën dhe do të synojë me çdo kusht tre pikët për të mbyllur çështjen e kualifikimit.

Në po të njëjtën orë, Liverpulli do të tentojë të njëjtën gjë përballë Tulluzës në Francë. Atalanta e Berat Gjimshitit luan përballë Shturm Grazit në shtëpi dhe nëse fiton do të jetë gjithashtu e kualifikuar, ndërsa Sparta e Pragës e Qazim Laçit ndeshet në transfertë me Rejnxhersin.

LIGA EVROPA – RAUNDI I 4-TË

Ajaks – Brajton 18:45

Lask – Rojal Union 18:45

Makabi Haifa – Vijareal 18:45

Karabag – Bajer Leverkuzen 18:45

Ren – Panatinaikos 18:45

Servet – Sherif Tiraspol 18:45

Slavia Pragë – Roma 18:45

Tulluzë – Liverpull 18:45

AEK – Marsejë 21:00

Atalanta – Shturm Graz 21:00

Betis – Aris 21:00

Fraiburg – Tsc 21:00

Haken – Molde 21:00

Rejnxhërs – Sparta Pragë 21:00

Sporting – Rakov 21:00

Uest Hem – Olimpiakos 21:00

LEXO EDHE:

Back to top button