Atletiko Madridi shton çmimin e sulmuesit që kërkohet nga Juve

Alvaro Morata shënoi tre gola në miqësoren e djeshme kundër Juventusit, që përfundoi 4-0 në favor të Atletiko Madrid.

“Bardhezinjtë” ishin futur në bisedime për sulmuesin dhe ishin të gatshëm të ofronin deri në 20 milionë euro për kartonin e tij.

Pas tre golave të shënuar, Atletiko Madrid i ka rritur pretendimet dhe synon të përfitojë 25 milionë euro nga shitja e spanjollit. / abcnews.al

LEXO EDHE:

Back to top button