Austria dhe Franca startojnë me më të mirët në dispozicion – formacionet zyrtare

Austria dhe Franca startojnë me më të mirët në dispozicion – formacionet zyrtare

Franca dhe Austria e nisin rrugëtimin në Euro 2024 me përballjen mes njëra-tjetrës, që luhet në kuadër të Grupit D.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin Merkur Spiel-Arena (Duseldorf).

Franca është padyshim favorit për këtë përballje, por që nuk do ta ketë aspak të lehtë.

Austria në krye me trajnerin Ralf Ragnick po zhvillon në lojë tejet impresionuese dhe do të synojnë befasimin e Gjelave.

Formacionet zyrtare:

Austria: Pentz; Posch, Danso, Wöber, Mwene; Seiwald, Grillitsch; Laimer, Sabitzer, Baumgartner; Gregoritsch.

Franca: Maignan; Koundé, Saliba, Upamecano, Theo Hernández; Kanté, Rabiot; Dembélé, Griezmann, Mbappé; Thuram. /Telegrafi/

LEXO EDHE:

Back to top button