Azemi fiton medaljen e artë në Beograd

Boksieri nga Shkupi, Ardian Azemi është fitues i medaljes së artë në turneut “Doreza e artë për të rinj” që u zhvillua në Beograd. Në finale e katëgorisë +91 kg, Ardian Azemi mundi boksieri nga Serbia, Ognen Tatarski me ndërprerje në raundin e parë.

 

Në këtë mënyrë Azemi dëshmoi se është në formë të jashtëzakonshme. Në rrugën deri te medalja e artë, Ardian Azemi mundi Relja Stojkoviçin poashtu nga Serbia dhe boksierin nga Bosnja e Hercegovina, Deilan Zemaniç.

LEXO EDHE:

Back to top button