Bajerni pas Upamekanos, blen edhe një mbrojtës

Kampioni I GJermanisë, Bajerni i Munihut nuk ndalet vetëm me blerjen e Dajot Upamekanos. Bavarezët vijojnë të shikojnë lojtarë të rinj me perspektive dhe pa kosto të mëdha siç është rasti i Omar Riçards. Anglezi 23-vjeçar, i cili luan me Ridingun në Ligën e Dytë në Angli, është në fund të kontratës dhe mësohet se ka firmosur tashmë një para-kontratë me kampionët e botës dhe të Evropës në fuqi.

 

Për Riçardsin në garë ishin edhe Evertoni me Uest Hemi, por insistimi i Bajernit dhe dëshira e lojtarit për të luajtur në Bundesligë, rezultuan vendimtare për këtë operacion.

Riçards feston ditëlindjen e tij të 23-të dhe luan si mbrojtës i krahut të majtë, ndaj pritet të jetë një alternativë me mjaft vlerë për Alfonso Dejvis, aq më tepër që në fund të sezonit do të largohet edhe David Alaba.

LEXO EDHE:

Back to top button