Barca dritë jeshile, Suarez tek Atletiko Madridi

Barcelona nuk do të jetë pengesë për Luis Suarez që ky i fundit të transferohet te skuadra e Atletiko Madridi. E përditshmja spanjolle ‘Sport’ raporton se Suarez dhe Barca kanë arritur marrëveshjes të dyanshme për shkëputjen e kontratës dhe sulmuesi nga Uruguai do të kalojë në radhët e Atletikos si  një transferim i lirë.

- Advertisment -

Lojtari në anën tjetër është pajtuar që të heq dorë nga një pjesë e pagës së tij dhe është gati t’i bashkohet skuadrës nga ‘Vanda Metropolitano’.

LEXO EDHE:

Back to top button