Barcelona ka edhe 6 futbollist në shitje

Barcelona synon që në javën e fundit të merkatos verore të shet edhe 6 futbollist, të cilët janë pjesë e listës së transferimeve nga “Nou Kamp”.

Sipas ‘Mundo Deportivo’, Barcelona po pret oferta për futbollistët si: Zhan Kler Todibo, Samuel Umtiti, Zhunior Firpo, Karles Alena, Rafinja Alkantara dhe Martin Brajtuajt.

Barcelona synon që të grumbullojë të holla dhe të përfshijë edhe futbollist në pjesën e transferimeve të objektivave të trajneri Ronald Kuman. Ndër emrat e përmendura në mediat spanjolle përmenden emrat e Lautaro Martinez dhe Memfis Depaj.

LEXO EDHE:

Back to top button