Barcelona kërkon Dani Olmo-n, Çavi e pëlqen shumë

Sipas ‘Fichajes’, trajneri i Barcelonës, Çavi dëshiron që klubi të nënshkruajë me Spanjën dhe sulmuesin e RB Lajpcigut, Dani Olmo, për të përmirësuar sulmin e tyre.

Raporti thotë se Çavi mendon se Olmo nuk do të luajë shumë për RB Lajpcigun, prandaj ai do të jetë i disponueshëm për një transferim në merkaton e ardhshme.

Por, përpara se Barcelona të nënshkruajë me dikë, do t’i duhet të shesë shumë lojtarë për të gjeneruar të ardhurat e duhura.

LEXO EDHE:

Back to top button