Bastisje në Shkup, arrestohet një person

Bastisje në Shkup, arrestohet një person

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme, Njësiti për tregti të paligjshme ka privuar nga liria 48 vjeçarin R.F. nga Shkupi. Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij, të kryer me urdhër gjyqësor është gjetur një pistoletë “bereta” dhe 48 plumba. Personi në fjalë u ndalua në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj  tij do të ngritët padi adekuate. /Alsat

LEXO EDHE:

Back to top button