Befasi në NBA, Orlando mund Milloukin


Skuadra e Orlandos përgatiti befasinë e madhe në ndeshjen e parë të plej offit në NBA, duke mundur skuadrën e Milloukit me 122-110.

Skuadra më e mirë në sezonin e rregullt në NBA, u përkul para skuadrës së tetë në Konferencën e Lindjes. Është interesant fakti që Orlando kishte epërsi gjatë tërë ndeshjes, përpos minutave fillestare. Epërsinë më të madhe që e kishte Orlando Mexhik ishte në mesin e

çerekut të dytë kur kishin +18 pikë. Vukçeviç ishte më efikas te Oralndo me 35 pikë, ndërsa te Millouki u dallua si zaonisht Janis Adetokumpo me 31 pikë dhe 17 kërcime.

LEXO EDHE:

Back to top button