Benfika cakton çmim “stratosferik” për Enzo Fernandezin

Ai ishte padyshim zbulimi i Kupës së Botës, ku mori dhe e meritoi çmimin për lojtarin më të mirë të ri në Botëror.

Enzo Fernandez, mesfushori argjentinas i Benfikas, është kthyer në një nga lojtarët më të dëshiruar dhe tashmë klubi luzitan ka bërë të ditur se nuk është i gatshëm ta shesë atë më pak se 12 milionë euro, aq sa është edhe shuma e klauzolës.

Sipas “TycSports”, Benfica ka refuzuar tashmë një ofertë të parë prej gati 100 milionë euroa të paraqitur në tavolinë nga Liverpulli.

LEXO EDHE:

Back to top button