Berat Gjimshiti: Kemi tifozët më të mirë në botë

Festa është shumë e madhe, ashtu si edhe kjo natë, me kombëtaren shqiptare që kualifikohet për në Euro 2024. Pas përfundimit të ndeshjes, ka folur edhe kapiteni ynë, Berat Gjimshiti.

“Përjetim i papërshkrueshëm. Nuk ishte ndeshja jonë më e mirë. Një pikë na çoi në Europian, jemi të gjithë të lumtur. Sa shumë shqiptarë që kishte në stadium, i falenderoj shumë të gjithë. Kemi tifozët më të mirë në botë.

E kemi kuptuar që do të shkonim në Europian, kur fituam me Çekinë 3-0, ajo na dha vetëbesim. E menduam të gjithë që ishim të kualifikuar, por duhet të ishim të gjithë me këmbë në tokë. Gjithçka u arrit. Edhe herën e fundit isha në eliminatore, pastaj nuk shkova në Europian, të presim (qesh). Rëndësi ka të kemi shëndetin. Duhet të shfrytëzojmë çdo moment dhe të ndjejmë atë emocion”, u shpreh Gjimshiti. për TVKlan.

LEXO EDHE:

Back to top button