Berlin, katër të plagosur pas të shtënave ma armë zjarri

Katër persona mbetën të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Berlin.

- Advertisment -

Sipas mediave vendase, tre prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Sipas raporteve të policisë, gjithçka ndodhi pak para orës 4 (26 dhjetor) para një porte në rrethin Kreuzberg.

Policia ka rrethuar zonën dhe me mbështetjen e një helikopteri, po kërkojnë personat e përfshirë në përleshjen me armë zjarri.

Tre nga të plagosurit u shpëtuan para një porte në Stresemannstrasse, jo shumë larg selisë së partisë SPD.

Një tjetër person i plagosur u shpëtua nga kanali afër Landëehr.

Sipas policisë, ai u hodh në ujë vetë dhe u plagos në këmbë.

Kërkimet e policisë janë përqendruar rreth stacionit të metrosë Möckernbrücke.

LEXO EDHE:

Back to top button