Bregdeti shqiptar, temperatura nga 22 deri 36 gradë Celsius


Dita nis me mot të kthjellët dhe alternime vranësirash në Shqipëri, të cilat gjatë pjesës së dytë të ditës do të shtohen duke sjellur reshje të izoluara dhe mesatare.

Reshjet fillimisht do të nisin në juglindje pastaj do të shtrihen në të gjithë territorin. Në zonat kodrinore nuk përjashtohet mundësia për rebeshe dhe stuhi të shkurta.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 16º në 28ºC, në zonat e ulëta nga 22ºC në 35ºC dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 36ºC.

Era do të fryjë në drejtim veriperëndimor, ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.

LEXO EDHE:

Back to top button