Britania regjistron ditën më të ftohtë në 26 vitet e fundit

Bukuria e dimrit! Britania shënoi ditën më të ftohtë, por më e keqja ende nuk ka ardhur. Një valë të ftohti ka përfshirë Britaninë e Madhe, me vendin që shënoi mbrëmjen e djeshme ditën më të ftohtë në 26 vitet e fundit, ku termometri arriti në disa zona deri në -23C. Rrugë të bllokuara, ndërprerje energjie, por edhe pamje mahnitëse nga stina e dimrit mund të shihen në fotogalerinë e mësipërme. Dhe megjithatë e keqja duket se ende nuk ka ardhur me meteorologët që parashikojnë që moti do të vijojë të përkeqësohet dhe temperaturat do të ulen më tej në ditët në vijim.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button