Bruklin Nets, me Oldrixhin janë sfidantet e parë për titull

Skuadra e Bruklinit ka marë epitetin e favoritit kryesor për titullin kampion në NBA në Konfrencën e Lindjes, ndoshta edhe në tërë këtë kompecion, pasi që sot zyrtarizoi përforcimin e fundit – Lamarkus Oldrixh.

- Advertisment -

 

 

Bëhet fjalë për basketbollistin 35 vjeçar dhe pjesëmarrës në shtatë sfida të”ALL STAR’, ndërsa vjen nga skuadra e San Antonios. Për firmën e tij , në garë ishte edhe Majami, por Bruklini ofroi kushte më të mira.

Oldrixh është përforcimi i 6-të në ekipin e Bruklinit, ku aktualisht janë edhe Kevin Durant, Kajri Irving, Xhejms Harden dhe Deandre Xhordan.

LEXO EDHE:

Back to top button