Çavi: Duhet të kërkojmë falje nga tifozët, Barça do të kthehet

Trajneri i skuadrës katalunase, Çavi Hernandez, ka thënë se kjo humbje ishte e hidhur dhe se u kërkon falje tifozëve të tyre.

“Është e hidhur. Ne prisnim shumë, ishim të motivuar, por kjo ishte ndeshja jonë më e keqe. Duhet të pranojmë kritikat. Ne nuk ishim mjaftueshëm të mirë dhe Real Madridi e meritonte të fitonte. Ne duhet ta përdorim këtë si një mësim. Zhgënjim, trishtim. Nuk u ndjemë rehat. Duhet të kërkojmë falje nga tifozët. Barça do të kthehet”, deklaroi Çavi për mediat, pas humbjes 4-1 kundër Real Madridit në Superkupë.

Real Madridi ka shkuar tani në 101 trofe të fituar në histori të klubit, ndërsa Barcelona ka 99-të sosh në të gjitha garat.

LEXO EDHE:

Back to top button