Çellsi shpalos numrat e fanellave, Armando Broja merr numrin 19

Çellsi ka zbuluar numrat e futbollistëve për sezonin e ri, ku vihen re shumë ndryshime me afrimet e reja që kanë zbuluar fanellat e tyre.

Gjithashtu “Blutë” kanë konfirmuar gjithashtu dhe qëndrimin e Armando Brojës, i cili numrin 18 ia ka lënë Kristofer Nkunku-s, teksa për vete ka marrë fanellën e “tradhtarit” Mejson Maunt, që la Çelsin për Mançester Junajtedin.

Ky numër ka qenë i suksesshëm për disa sulmues te Çellsi, pasi më parë e kanë veshur edhe Diego Kosta dhe Demba Ba.

LEXO EDHE:

Back to top button