Cicipas, fitues i turneut në Monte Karlo

Stefanos Cicipas është fitues i turneut Masters në Monte Karlo, pasi që në finale mundi lehtësisht Andrej Rublovin me 2-0 në sete, ose 6-3 dhe 6-3 në geme. Tenisti i pestë në botë, Cicipas prej fillimit e deri në fund të sfidës finale, kontrolloi lojën dhe lejoi vetëm 3 geme për tenistin rus në të dy setet.

- Advertisements -

 

Përpos trofeut të parë Masters në Monte Karlo, Stefanos Cicipas, arriti që të mbyll turneun pa humbur asnjë set. Ndërkohë Rublov regjistroi humbjen e katërt në 8 takimet e deritanishme me tenistin grek, ku numëron edhe 4 fitore në terrene të ndryshme të garrimit.

LEXO EDHE:

Back to top button