Çorbë franceze nga kungulli dhe xhenxhefili

Çorbë franceze nga kungulli dhe xhenxhefili

Provoni këtë çorbë aromatike e cila do t’ju kënaqë!

Përbërësit :

– 500 g kungull,
– 1 karotë e vogël,
– 1 patate e vogël,
– një copë xhenxhefil,
– 1 qepë,
– 2 thelpinj hudhre,
– gjysmë portokalli (lëngu dhe lëvorja),
– kripë,
– piper,
– majdanoz të tharë.

LEXO EDHE:

Back to top button