De Jong: Na duhej një fitore për kthim të vetbesimit

I intervistuar në kanalet zyrtare të La Liga pas fitores me Viljarealin, Frenkie de Jong foli për pozicionin e tij të preferuar në fushë.

“Nuk më intereson ku luaj, ndihem rehat kur luaj lojën time dhe prek shumë herë topin.

Fitorja?

Pas rezultateve të këqia kundër Interit dhe Real Madrid, ne duhej të mposhtnim një ekip të mirë si Viljarealin. Fitorja gjithmonë të ndihmon. Atmosfera në dhomat e zhveshjes është shumë më mirë”, është shprehur mesfushori holandez.

LEXO EDHE:

Back to top button