Debutim fantastik, 17-vjeçari Guiu i jep fitoren Barcelonës

Barcelona ka mposhtur me rezultatin minimal Atletiko Bilbao në ndeshjen e vlefshme për javën e 10-të të La Liga.

Goli i vetëm i sfidës u shënua nga 17-vjeçari, i cili debutoi me ekipin e parë. Në minutën e 80-të falë asistit të Zhoao Feliks, Mark Guiu shënoi gol duke i dhënë dhe fitoren ekipit të tij.

 

Pas këtij rezultati Barcelona e Çavit ngjitet në vendin e 3-të me 24 pikë, 1 më pak se Reali kryesues dhe Xhirona.

LEXO EDHE:

Back to top button