Depaj konfirmoi interesimin e Barcelonës

Lyon’s Dutch forward Memphis Depay looks on during a training session at the Juventus stadium in Turin on August 6, 2020 on the eve of the UEFA Champions League football match Juventus vs Olympique Lyonnais, played behind closed doors due to the spread of the COVID-19 infection, caused by the novel coronavirus. (Photo by Miguel MEDINA / AFP) (Photo by MIGUEL MEDINA/AFP via Getty Images)


Gjendja e vështirë financiare e shtyn Barçën të bëjë transferime me kosto të ulët dhe Depaj pritet të kalojë në “Camp Nou” për shifrën e 25 milionë eurove. Bisedimet me Olimpik Lion vazhdojnë dhe marrëveshja pritet të mbyllet së shpejti, me klubin francez, që nuk bën rezistencë ndaj lojtarit në këtë mundësi të artë që i është dhënë për të bërë një hap të madh në karrierë.

Në lidhje me këtë lëvizje ka folur edhe vetë sulmuesi, i cili u shpreh pas ndeshjes ndaj Italisë, të humbur 0-1 ndaj italisë. Ai tregon se sot do të flasë me klubin dhe pohon se ka interes nga Barcelona në lidhje me këtë kalim.

“Do të presim se çfarë do të ndodhë. Do të bisedoj me Olimpik Lionin. Unë e di se ka interes, por nuk mund të them shumë më tepër sepse as unë nuk kam biseduar shumë me agjentin tim”, u shpreh Depaj.

LEXO EDHE:

Back to top button