Depay dëshiron të kalojë te Barcelona

Memphis Depay me doemos e dëshiron transferimin tek skuadra e Barcelonës, në këtë merkato dimërore, raporton “Mundo Deportivo”.

Sulmuesi holandez aktualisht është pjesë e skuadrës së Lyonit në Ligën 1 të Francës dhe shpreson se do të jetë i lirë të kalojë në radhët e “Blaugranëve” në janar, pavarësisht se klubi francez ka bërë të ditur se nuk do të dëgjojë për oferta në gjysmë të sezonit.

Këtë edicion, Depay ka bërë 10 paraqitje me skuadrën e Lyonit, ku ka arritur të shënoj 5 gola dhe të asistoj 3 herë.

LEXO EDHE:

Back to top button