Dibala para 10 mijë tifozëve: Mezi pres të luaj në “Olimpico”

Fillimisht prezantimi në konferencën për shtyp, më pas ceremonia e inicimit në sheshin e Koloseut para një populli Giallorossi në gëzim. Dita romake e Paulo Dibala-s zgjidhi hallet e fundit të një sheshi festiv, pas fitores në Ligën e Konferencave dhe një merkato asgjë më pak se emocionuese.

10,000 tifozë të Romës e kanë pritur Joya-n në “Palazzo della Civiltà” gjatë gjithë pasdites. Argjentinasi nuk priti, duke dhënë një spektakël në eventin special të organizuar nga sponsori “Fendi”.

 

YouTube video

 

 

“Isha shumë kurioz të të njihja dhe të luaja këtu në Romë ka qenë gjithmonë shumë e vështirë. Të ndjej ngrohtësinë tënde më bën të dëshiroj të hyj në Olimpico me ty,” u shpreh Dibala.

Tani mbetet vetëm të presim debutimin në “Olimpico”, të planifikuar për 7 gusht kundër Shakhtar Donetsk. Realisht, Paulo mund të luajë një segment të ndeshjes më 30 korrik, në ndeshjen kundër Totenhamit në Haifa.

LEXO EDHE:

Back to top button