Dikush më në fund gjeti një mënyrë për të shkatërruar Nokia 3310

Nokia 3310 është një telefon famëkeq i fortë, duke lënë shumë prej nesh të pyesim veten pse kemi bërë ndonjëherë kalimin në ato telefona inteligjentë të bezdisshëm Apple ose Android, por me siguri është i shkatërrueshëm, disi?

Nokia modest ishte modeli i preferuar për fansat e teknologjisë në të gjithë globin pasi u lançua në shtator 2000. Krahasuar me telefonat këto ditë, ai nuk bëri shumë, por ajo që bëri, e bëri vërtet shumë mirë.

Ata ishin gjithashtu të fortë. Ndërsa këto ditë ne jemi të detyruar të përmirësojmë çdo pesë minuta për shkak të pakësimit të fuqisë së baterisë ose ekraneve të plasaritura, Nokia 3310 dukej i pathyeshëm – aq shumë sa që kjo është pikërisht trashëgimia e tij në internet.

Por dikush më në fund ia doli të gjente një mënyrë për ta shkatërruar… Duke e lobuar nëpër parkingun e makinave? E vulosni disa herë? E lëshon atë në tualet? Jo, ky djalë ka nevojë për armë të mëdha.

Për të qenë të saktë, një shtypje hidraulike.

 

Një video e një 3310 duke u ‘dërrmuar me shtypje hidraulike’ u postua në Reddit këtë javë, duke grumbulluar pothuajse 70,000 vota pozitive.

Çuditërisht, djali i vogël e mbajti atë së bashku për një kohë të shkurtër përpara se përfundimisht t’i nënshtrohej forcës brutale që e shtypte.

Kini parasysh, shumë Redditorë refuzuan të besonin atë që kishin parë, me një shkrim: “Duhet të jetë i rremë, asnjë shtyp nuk do t’i mbijetonte asaj.”

Dikush tjetër bëri shaka: “Mos u shqetësoni se ende funksionon.”

Shumë të tjerë shfrytëzuan rastin për të nderuar Nokia-të e besueshme të së kaluarës së tyre.

Njëri tha: “Është telefoni më i mirë që kam pasur ndonjëherë. Asnjëherë nuk është dashur të shqetësohesh për një gjë. Ende e kam timen në sirtarin tim.”

Reddit

Dikush tjetër shkroi: “Një herë u sulmova nga dikush rastësisht në rrugë, 20+ vjet më parë. Unë luftova dhe shkuam në dysheme. Më kanë futur gishtin e madh në sy, nuk kam pasur kurrë kaq frikë, mendova se do të verbohej. E kisha në dorë 3310-ën time dhe e godita me çekiç në kokë me furi.

“Më lëshuan, miqtë e mi i luftuan. Ai telefon më shpëtoi shikimin dhe më pas funksionoi mirë, pa asnjë shenjë dëmtimi. Më është dashur të pastroj disa qime, gjak dhe t’i heq më pas.

“Telefoni më i mirë ndonjëherë. Ende nuk e kam idenë pse më sulmuan. 3310 im i bëri ata të pendohen.”

Një tjetër ndau një anekdotë zbavitëse për celularin e kolegut të tyre, duke kujtuar: “Kam qenë në një kantier ku një djalë e hodhi Nokia-në e tij në një pellg që u përplas nga një ekskavator (20-30 tonë metrikë) herë radhazi për disa orë më parë. e kuptoi se e humbi. Ai e gjeti atë në gjendje të përsosur pune.”

Njëri shtoi gjithashtu: “Kisha një koleg që e hodhi të tijin në tokë, do të bëhej 4 pjesë dhe ai thjesht do ta bashkonte përsëri përpara se të bënte një telefonatë. Ishte truku i tij i preferuar i festës. Më mungon Nokia ime e vjetër.”

LEXO EDHE:

Back to top button