“Djajtë e Kuq” gati të shesin shumë lirë yllin e talentuar anglez

Man. Junajted thuhet se do të ishte i gatshëm të shesë anglezin Xhadon Sançon me çmim të lirë në afatin kalimtar të janarit. “Djajtë e Kuq” nuk janë të kënaqur me qëndrimin dhe etikën e punës së lojtari anglez në “Old Trafford”.

Sanço, i cili nuk është në favor të trajnerit Erik Ten Hag, nuk pranoi të kërkonte falje për një postim në rrjetet sociale që kritikonte menaxherin e tij. Sipas mediumit “Daily Star”, Junajtedi ende shpreson që Sanço do të kërkojë falje dhe do të kthehet në ‘favoret’ e trajnerit Ten Hag.

Megjithatë, vendimmarrësit apo drejtuesit e klubit janë të përgatitur të mbështesin menaxherin nëse kjo nuk ndodh. Man. Junajted preferon të marrë një humbje të madhe në janar për Sanço, të cilin ata e nënshkruan nga Borusia Dortmund, se sa ta lejojnë atë të jetë një ndikim shkatërrues në ekip.

LEXO EDHE:

Back to top button