Dok Rivers, nuk është më trajneri i “Klipersave”

Skuadra e Los Anxhelos Klipers ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Dok Rivers. Ky i fundit konfirmoi se me Klipersin janë ndarë rrugët dhe se ka faleminderuar të gjithë për mbështetjen, pavarësisht se suksesi mungoi.

- Advertisment -

Trajneri 58-vjeçar, largohet pas shtatë sezoneve në krye të skuadrës nga Los Anxhrlosi.

Largimi i tij vjen pas eliminimit në raundit e dytë të play-off në këtë sezon nga Denver Nagets, edhe pse kishin epërsi 3:1. 

LEXO EDHE:

Back to top button