Dortmundi siguron trajnerin për sezonin e ardhshëm

Marko Rose do të jetë trajner i ri i Borusia Dortmundit. Ai vjen nga skuadra e Borusia Mynshenglladbahut në fillim të sezonit të ardhshëm.  Lajmin e ka bërë të ditur vet Borusia Mynshenglladbah përmes rrjetit social “Tuitter”. Rose ishte pjesë e RB Leipzig nga viti 2017 deri në vitin 2019, ndërsa morri Gladbahun në vitin 2019, ku pati sukses të jashtëzakonshëm në Ligën e Kampionëve duke mposhtur skuadra si Interi dhe Reali.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button