Dy orë pas afatit kalimtar, Sautemptoni forcohet me Minaminon

Liverpuli në orët e para të ditës së martë dhe 2 orë pas mbylljes së markatos së dimrit në Angli, arriti që të komplotojë transfermin e Takumo Minamino në formë huazimi te Sautemptoni. Që të dy klube morën leje nga Federata e Futbollit të Anglisë që të mbyllin transferimin, 2 orë pasi që merkatoja u mbyll në orën 23.00. Minamino nuk ia doli ta bind klubin anglez, andaj “Reds” pranuan propozimin për ta larguar te Sautempton.

“Sulmuesi Takumi Minamino i bashkohet Southampton në formë huazimi për vazhdimin e edicionit 2020-21”, shkruhej në komunikatën e klubit.

Minamino zhvilloi 31 ndeshje dhe ka shënuar katër gola që prej kalimit në “Anfield”.

LEXO EDHE:

Back to top button